piektdiena, 2014. gada 25. jūlijs

Kāzu kleita! Divas!Šovasar bija īpašs notikums manai labai draudzenei. Lai gan viņa sākumā negribēja šūt neko, pilnīgi neko (kur nu vēl baltu), palēnām pierunāšanas rezultātā nonācām līdz baltai kleitai. Jo kāzas taču ir tik skaisti. Turklāt, kā mēs vienmēr ceram, reizi mūžā. :)


Lai nekļūdītos ar kleitas modeli, nolēmām šūt kleitas maketu jeb demokleitu. Patiesībā to nolēma draudzene, jau iejutusies procesā. Šūšanas process tomēr ir īpašs un reizēm līdz nepazīšanai pārvērš pat tos, kam neko nevajag.  Sevišķi, ja top kaut kas tik skaists. :)
Maketam iesākumā bija paredzēts izmantot „kādu vecu palagu” – draudzenes vārdi  –, tomēr man izdevās RDA atrast fantastiski skaistu aizkara auduma gabalu ar magonēm. Tajā brīdī kļuva skaidrs, ka kleitas būs divas, jo grēks būtu maketu nesašūt par gatavu kleitu ikdienai.
Tāds mums sanāca rezultāts. Magoņu kleita arī noderēja kāzās kā otrās dienas kleita. 

 
Īstajai kāzu kleitai draudzene beigās izvēlējās baltu dabīga zīda taftu 3,5 metrus. Liels paldies  šūšanas klubiņa meitenēm, kas sastādīja veselu maršrutu pa Rīgas audumu veikaliem, kur nepieredzējušam cilvēkam iet un meklēt.
Kad audums nonāca pie manis, sākās lielais process.


 Kleitai mazliet izmainīju piegriezumu, bet tā kā iepriekš jau bijām sašuvušas maketu, iztikām tikai ar divām laikošanām. Kāzu kleita, protams, ir greznāka un svinīgāka, tādēļ izvēlējāmies vairākas interesantas detaļas. Pirmām kārtām – garās piedurknes. Draudzene tās noskatīja no Dānijas princeses kāzu kleitas.Tā kā piedurknēm nav vienkāršs piegriezums, beigās izdarījām tā, ka uztaisīju parastu piedurkni no maketa auduma un uzlaikojot atzīmēju vietu, kur tā jāgriež uz pusēm, lai, sašujot kopā, vīle sanāktu vajadzīgajā vietā. Ar piedurknēm vēlāk bija vēl viens stāsts – nācās lauzīt galvu, kā izdarīt, lai uz auguma šūtai kleitai no neelastīga auduma būtu brīvi kustināmas rokas, jo draudzene atteicās saprast, ka kāzu kleita nav domāta sportiskai roku vicināšanai :). Beigās problēmu atrisināju, piedurknes piegriežot slīpajā diegā.


Vēl kāzu kleitai uztaisīju tādu interesantu detaļu kā ieloces  mugurpusē – iedvesmojos no vienas bildes žurnālā. Un kā punkts uz i bija kabatas. Jā, kabatas kāzu kleitai. Izklausās dīvaini, bet kā var redzēt  bildēs, rezultāts ir tieši tas, ko vajag.No savas puses sagādāju vēl pēdējo pārsteigumu – līgavas somiņu sievišķīgiem sīkumiem.  


Kamēr es šuvu, līgava skraidīja pa veikaliem, meklējot kāzu veļu, kāzu auskarus un citas lietas. Grūtākais esot bijis kurpes. Beigās tika nopirktas veseli divi  kurpju pāri, no kuriem īstās izvēlētas tikai kāzu rītā.
Tā nu tapa skaista kleita, skaista līgava un skaista kāzu diena.


Kāzu foto: Līga Neimane

3 komentāri:

 1. Nu burvīgi! Lieliska draudzene/šuvēja, rezultātā skaistas kleitas, skaista un laimīga līgava ekskluzīvā tērpā.
  Kas tas par šūšanas klubiņu?

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Paldies! :)
   Šūšanas klubiņš ir calis.lv portālā ;). Tur ir jauka meiteņu kompānja kas aizraujas ar šūšanu un citiem rokdarbiem :)

   Dzēst
  2. atteicās saprast, ka kāzu kleita nav domāta sportiskai roku vicināšanai

   :D :D :D

   Bet ja nopietni, es viņu saprotu, man arī nepatīk, ja apģērbā nevar kustēties...

   Kleitas smukas, līgava vēl smukāka.

   Dzēst